Sean Paul-The Trinity(recenze)

14. ledna 2007 v 19:35 | LP
Sean je best mezi black music,a tahle recenze to jenom potrzuje..je dobra a aji sem se celkem zasmala...vyvedlo cd tak neni ocem diskutovat..;)
Když jsem si dal první track, myslel jsem, že jsem se spletl. Že jsem omylem načetl nějaký ten crunk sound, špinavej, prašivej a vyřvanej jih. Nějak jsem v tom "Intru" nenašel, co jsem hledal. Ale objevil jsem něco, co jsem nečekal.
Ne, Lil Jon, Lil Scrappy, Pitbull, Eightball na desce nejsou, ani ATL(anta) Mcs nečekejte, ačkoli se svět konečně probírá z iluze a chápe, že touhle cestou by rap mohl jít (pamatujte také jména jako Esham, 3 6 Mafia, Ying-Yang Twins!). Každopádně přeskočme mou "jižanskou" úchylku a mrknem na obsah elpíčka.
Jestli čekáte nabušený party beaty ("Head in the zone"), na kterých necháte litry vody někde na parketu, máte recht. Jestli čekáte texty o šťavnatých holkách, nějakým tom drinku, máte pravdu. Sean Paul je propíranej médii, takže nemusím připomínat název singlovky "We Be Burnin´". Track je dobrej, nepopírám, má grády. Jenomže to pravý překvapení na nás teprv čeká.
Je jím pecka "Never Gonna Be The Same". Asi jediná zmínka o minulosti. O tom, že svět není jen taková pařba, že ne každý má na očích růžový brýle. Pro ty z vás, co jsou trochu protřelí texty US MCs řeknu slovo "Trigger". Jestli znáte 2PACa, netřeba pokračovat. Tak jako nevím, proč vůbec píšu, že tenhle text končí mnoha jmény s přídomkem R.I.P. Odpočívej v pokoji... u refrénu zvýšený hlas dodá váhu sdělení. Beru.
No jo, ale jestli si někdo z vás dává rád tu práci s naposloucháváním textů, berte na vědomí mé upozornění. Dám vám jen krátký přepis jednoho z lyrics alba. Nelekejte se. "Just gimme di trees an make ya smokin yo / sippin in deh sea an we bubblin yo". Těžce slangový výraz "Gal" je na albu zmíněn asi tak 1230krát... Ne, srandu si nedělám!
Máte-li rády hostovačky, berte na vědomí lidi jako Nina Sky, Wayne Marshall, Tami Chynn, Logga Man, Kid Kurup. Sory, ale ani já nevím vše, takže některá jména vidím prvně v životě! Sean Paul prodal své (oficiálně debutové) placky "Dutty Rock" (vyšla říjen 02) hrozně milionů (překvapivě), pak přibyla nějaká ta Grammy (zcela zaslouženě), hrdě mluví o svým původu (právem).
Na debutu bylo dvacet pecek, na "The Trinity" jich je o dvě míň. Taky bych neměl vynechat rok 00, kdy pod Universalem vyšla "Stage One", na které bylo pecek pětadvacet. Recenze se tehdy trhaly v pozitivech. Sean Paul by mohl v klidu cinknout komukoli na téhle planetě, aby s ním dal track. Neudělal to. Jde stále svou cestou, to plně respektuju, a jestliže jsem se na začátku ptal, stojí-li album za investici, pak říkám, že jo! Orevuár.
Sean Paul: The Trinity
Skladby: Fire Links (Intro), Head In The Zone, We Be Burnin', Send It On, Ever Blazin, Eye Deh A Mi Knee, Give It Up To Me, Yardie Bone feat. Wayne Marshall, Never Gonna Be The Same, I'll Take You There, Temperature, Breakout, Head To Toe, Connection feat. Nina Sky, Straight Up, All On Me feat. Tami Chynn, Change The Game feat. Looga Man & Kid Kurup, The Trinity
Vydal: Warner Music
Celkový čas: 62:24 minut
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama